Wczytuję dane...

DOWINA

Historia firmy Dowina zaczęła się w 1979 roku w niewielkiej miejscowości Devin niedaleko Bratysławy, na granicy Słoweńsko-Austriackiej. Nazwa firmy wzięła się od nazwy zamku która w tłumaczeniu ze staro-słowiańskiego oznacza po prostu „dziewczyna”. Aktualnie zamek ten nosi po prostu nazwę Devin a do dnia dzisiejszego zostały po nim tylko ruiny które przypominają o czasach jego chwały i stanowią inspirację dla wielu artystów. W roku 2010 firma została przeniesiona do nowego, większego warsztatu w miejscowości Devinska Nova Ves gdzie mieści się nie tylko zakład produkcyjny ale także magazyny i cała administracja.

 

Początkowo firma zajmowała się produkcją skrzypiec a wiedza, doświadczenie i umiejętności wyniesione z tego fachu zaowocowały stworzeniem własnej, autorskiej konstrukcji serii gitar akustycznych. Gitara akustyczna, w przeciwieństwie do gitar nie ma jeszcze zamkniętej formy dzięki czemu stale ewoluuje co pozwala na stosowanie coraz to nowszych i lepszych rozwiązań technologicznych.

 

Proces produkcji gitar zaczyna się od wyboru odpowiedniego materiału. Firma posiada własne zapasy drewna świerku i cedru importowanego z USA i Włoch i odpowiedniego na topy (płyty wierzchnie) oraz ich ożebrowanie. Każda gitara jest wyjątkowa i wymaga wielu godzin pracy wyszkolonych rzemieślników aby na końcu stać się nie tylko przedmiotem użytkowym ale też dziełem sztuki. Firma przykłada wielką wagę do kontroli jakości na każdym etapie produkcji co skutkuje niezwykłą grywalnością  oraz świetnym brzmieniem gitar Dowina. Wszystko to powoduje, że gitary tej firmy są wykorzystywane przez rosnącą rzeszę gitarzystów bez specjalnych nakładów na reklamę. Te gitary bronią się same swoją jakością i brzmieniem a muzycy polecają je sobie nawzajem.

 

Aktualnie firma produkuje trzy serie instrumentów dopasowane do potrzeb różnych muzyków.

Seria gitar Antique to gitary z topem z litego świerku lub cedru a wśród nich znajdziemy takie modele jak Puella, Rustica, Marus i Danubius różniące się gatunkiem wykorzystanego do ich produkcji drewna ale łączy je wyśmienity stosunek jakości do ceny. Są to świetne instrumenty dla początkujących lub zaawansowanych muzyków do użytku codziennego na scenie, próbach czy po prostu do grania w domu.

Vintage to wyższa seria gitar która garściami czerpie z doświadczenia i wiedzy producenta w zakresie produkcji skrzypiec. Ta seria wykonanych w całości z litego drewna gitar zawiera modele Sauvignon, Chardonnay oraz Cabernet. Gitary te powinny zadowolić najbardziej wymagających muzyków którzy potrafią docenić piękny i bogaty dźwięk tak samo jak koneserzy dobrego wina. Sekretem w produkcji tych gitar jest stosowanie technik strojenia instrumentu podobnych do tych jakich używa się przy wyrabianiu skrzypiec.

Seria Master to całkowicie ręcznie wykonane instrumenty dedykowane dla profesjonalistów którzy wymagają wyśmienitego i wyrównanego brzmienia i perfekcji wykonania. Gitary z tej serii wykonywane są na indywidualne zamówienie muzyka i dopasowywane do jego oczekiwań. Firma może zaoferować szeroki wybór najlepszego drewna i dostosować instrument do indywidualnych upodobań i potrzeb.

 

W ofercie firmy znajdziemy gitary w wielu popularnych kształtach takich jak Drednought, Grand Auditorium, Jumbo ale także autorskim kształcie Bona vida nawiązującym do gitar Parlor. Każdy model może być dostępny z wycięcie cut-away które ułatwia grę w wysokich pozycjach oraz w wersji elektro-akustycznej z zamontowanym przetwornikiem i preampem dla łatwego nagłośnienia instrumentu w warunkach scenicznych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów