Wczytuję dane...

Gitara klasyczna 1/2

Gitara klasyczna 1/2 popularnie zwana „połówką” to tradycyjna gitara o mniejszej skali dedykowana dla najmłodszych adeptów gitarowej sztuki. Wbrew pozorom gitara tego typu nie jest o połowę mniejsza i jest to tylko wskazówka dla zainteresowanych jaki rozmiar instrumentu będzie pasował do wieku, wzrostu i możliwości muzyka.

Czytaj więcej

Dla jakiego dziecka wybrać gitarę klasyczną 1/2?

Gitary klasyczne ½ są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5-6 lat aż do 8-9 roku życia. Sam wiek to czasami za mało bo jak wszyscy wiemy dzieci są różne. Warto więc zwrócić uwagę również na budowę ciała i wzrost. Gitary tej skali będą odpowiednie dla dzieci o wzroście około 115-135cm.

Jakie wymiary posiada gitara klasyczna 1/2?

Nie ma sztywnego standardu jeśli chodzi o wymiary gitar klasycznych więc wartości te mogą różnić się pomiędzy gitarami od różnych producentów. Najczęściej gitary klasyczne 1/2 mają długość całkowitą około 80-90cm i skalę o długości ok 540-560mm.

Jaką gitarę klasyczną 1/2 wybrać?

Gitary tego typu to najczęściej pierwszy instrument w życiu więc nie każdy chce od razu najlepszy instrument na rynku. Do tego dochodzi fakt, że dzieci często nie potrafią jeszcze dbać o instrumenty więc gitara taka może mieć ciężkie życie. W efekcie większość ludzie wybiera instrumenty z niskiej i najniższej półki co niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Naszym zdaniem pierwszy instrument jest bardzo ważnym czynnikiem i od jego jakości zależy czy dziecko złapie bakcyla i wciągnie się w granie na gitarze. Jeśli instrument nie będzie wygodny, nie będzie dobrze stroił i ogólnie będzie trudny w grze zdemotywuje to dziecko do ćwiczenia.

Jakie struny do gitary klasycznej 1/2?

Większość producentów stosuje dokładnie te same struny co do gitar w skali 4/4 czyli standardowe struny. Z racji znacznie krótszej skali zaleca się jednak używanie strun o naciągu twardym lub bardzo twardy gdyż i tak będą one bardzo luźno naciągnięte.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów