Wczytuję dane...

Gitara klasyczna 3/4

Gitary klasyczne 3/4 to nieco mniejsze instrumenty niż standardowe gitary 4/4. Posiadają nieco krótszą skalę, mniejsze pudło oraz węższy gryf przez co nadają się nie tylko jako gitary dla młodzieży ale sprawdzają się też świetnie dla ludzi szukających brzmienia klasycznej gitary ale z węższym gryfem. Z racji mniejszych wymiarów są bardzo łatwe w transporcie nadają się więc dobrze jako gitary turystyczne.

Czytaj więcej

 

Dla kogo wybrać gitarę klasyczną 3/4?


Gitary klasyczne 3/4 najczęściej wybiera się dla dzieci i młodzieży w wieku około 8-12 lat lub wzroście około 135-150cm. Warto pamiętać, że dzieci rosną dość szybko więc jeśli dziecku brakuje centymetra bądź dwóch czasami warto kupić większy instrument bo za kilka miesięcy okaże się w sam raz.

Niewielkie wymiary gitar w skali 3/4 oraz znacznie węższy gryf sprawiają, że są to bardzo dobre instrumenty na wszelkiego rodzaju wyprawy, na łódkę, pod namiot itp. Gitary tej skali mogą przypaść do gustu również gitarzystom którzy nie lubią szerokich gryfów pełnych gitar klasycznych ale chcieli by mieć gitarę z nylonowymi strunami.

 

Jakie wymiary posiada gitara klasyczna 3/4?
Prawie każdy producent ma swoje własne standardy odnośnie wielkości gitar dlatego na rynku spotkać możemy instrumenty tego typu o długości całkowitej ok 80-99cm i długości skali ok 580-610mm. Warto wziąć to pod uwagę szukając pokrowca do takiej gitary bo zdarzyć się może, że pokrowiec dedykowany do gitar 3/4 będzie za mały do konkretnego modelu gitary.

 

Jaką gitarę klasyczną 3/4 wybrać?


Gitary klasyczne 3/4 są dostępne w bardzo szerokim przedziale cenowym. W tej grupie instrumentów możemy spotkać już gitary z litym topem który znacznie poprawia brzmienie instrumentu i tego typu gitary polecamy dla każdego kto szuka dobrego brzmienia. Jeśli jednak ma to być pierwsza gitara lub instrument podróżny to instrumenty z laminowaną płytą wierzchnią mogą być odpowiednie z racji ich wytrzymałości i stabilności. Najważniejsze to sprawdzić czy dany instrument dobrze stroi i czy gra się na nim wygodnie.

 

Jakie struny do gitary klasycznej 3/4?


Standardowe struny do gitary klasycznej dobrze sprawdzają się również na instrumentach w skali 3/4 jednak z racji krótszej skali zawsze polecamy wybranie strun o twardym naciągu dzięki czemu będą one bardziej sprężyste co może pozytywnie na brzmienie i może zmniejszyć brzęczenie strun na progach.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów