Wczytuję dane...

ALHAMBRA

Gitara klasyczna Alhambra

 

Guitarras Alhambra to hiszpański producent gitar klasycznych który od 1965 roku nieprzerwanie dostarcza wyśmienitych instrumentów dla muzyków na całym świecie.

Czytaj więcej

 

Historia gitar Alhambra

Na początku lat 60tych Francisco Martínez Clavel wraz ze swoimi partnerami biznesowymi Ricardo Llorens i José María Vilaplana Vilaplana, którzy prowadzili mały zakład stolarski, wpadli na pomysł stworzenia prototypowego modelu hiszpańskiej gitary klasycznej. Pierwszy model był wzorowany na instrumencie posiadanym przez rodzinę twórców. Prototyp ten został następnie poddany ocenie przez lokalnych muzyków i nauczycieli gitary co pozwoliło na wprowadzenie stosownych poprawek.

Widząc pozytywne efekty tych zabiegów zdecydowali rozpocząć produkcję pierwszej serii gitar. W tym celu Francisco Martínez Clavel, José María Vilaplana Vilaplana, Ricardo Llorens Bonhome oraz José Luis powołali do życia firmę o nazwie Manufacturas Jachi a już po niedługim czasie firma rozrosła się i zatrudniała już 20 pracowników.

W ciągu kilku lat firma odnosiła kolejne sukcesy i zwiększała sieć sprzedaży aż w końcu 14 czerwca 1965 roku przerodziła się w firmę Manufacturas Alhambra, S.A. Od tego czasu firma nieprzerwanie produkuje gitary klasyczne wysokiej jakości które rozpoznawane są już prawie na całym świecie.

Alhambra stale trzyma się klasycznych wzorców oraz korzysta z najlepszych materiałów ciągle udoskonalając proces produkcji i posiada zespół bardzo doświadczonych pracowników z których wielu poświeciło swoje życie tej pracy.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów