Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Producent: SINTOMS
Realizacja zamówienia: 1 dni
38,90 PLN

SINTOMS Ltd. to producent wysokiej jakości progów do instrumentów strunowych działający od 1992 roku. W ofercie tego producenta znajdziemy również specjalistyczne narzędzia do obróbki progów. Do produkcji progów firma SINTOMS wykorzystuje różne materiały takie jak mosiądz, bronz, nickel-silver, stal nierdzewna czy nawet tytan. Wieloletnie doświadczenie i stała współpraca z wieloma lutnikami zaowocowała bardzo szeroką ofertą progów w wielu różnych kształtach i rozmiarach.

Progi o przekroju asymetrycznym Asymmetrical Type (AT) łączą zalety progów tradycyjnych (CT) oraz o przekroju trójkątnym (TT). Ścięta strona progu zapewnia czyste wybrzmiewanie a pełna strona progu ułatwia techniki glissando (slide) oraz zwiększa żywotność progów. Dodatkowo przesunięcie szczytu progu zostało tak skalkulowane żeby skompensować naprężenie struny powstałe w trakcie jej dociskania co poprawia strojenie instrumentu.

Progi z materiału "Nickel Silver" zwanego również "German Silver" występują w 3 odmianach o różnej twardości. Stop z zawartością 12% niklu charakteryzuje się mniejszą twardością i ciepłym głębokim brzmieniem oraz lekko żółtawym odcieniem. Progi typu "extra hard" są zdecydowanie bardziej odporne na zużycie i zawierają 18% niklu. Z taką samą zawartością niklu znajdziemy też progi typu "soft-hard" z mniejszą twardością. Ostanim typem są progi z zawartością 25% niklu (adamant hard) który znacznie zwiększa ich twardość jednak zachowując charakterystyczne dla progów niklowych brzmienie.

Progi sprzedawane w opakowaniach zaierających 6 prostych odcinków o długości 260mm.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem SINTOMS Ltd.

SPECYFIKACJA

 • Materiał : 

  18% Nickel-Sliver

 • Szerokość korony (B): 

  2,80

 • Wysokość korony (E): 

  1,48

 • Całkowita wysokość (A): 

  2,90

 • Szerokość stopki (D): 

  0,50

 • Kształt korony: 

  Asymetryczny

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...