Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Producent: SINTOMS
Realizacja zamówienia: 1 dni
44,90 PLN

SINTOMS Ltd. to producent wysokiej jakości progów do instrumentów strunowych działający od 1992 roku. W ofercie tego producenta znajdziemy również specjalistyczne narzędzia do obróbki progów. Do produkcji progów firma SINTOMS wykorzystuje różne materiały takie jak mosiądz, bronz, nickel-silver, stal nierdzewna czy nawet tytan. Wieloletnie doświadczenie i stała współpraca z wieloma lutnikami zaowocowała bardzo szeroką ofertą progów w wielu różnych kształtach i rozmiarach.

Progi typu REPAIR posidają szerszą stopę oraz Conventional Type (CT) dzięki czemu idealnie nadają się do naprawy instrumentów w których nacięcia na progi są za szerokie dla standardowych progów lub zużyte w wyniku wcześniejszej wymiany progów. Dzięki nim można również naprawić gryf który uległ odkształceniu z powodu naprężenia strun.

Progi z materiału "Nickel Silver" zwanego również "German Silver" występują w 3 odmianach o różnej twardości. Stop z zawartością 12% niklu charakteryzuje się mniejszą twardością i ciepłym głębokim brzmieniem oraz lekko żółtawym odcieniem. Progi typu "extra hard" są zdecydowanie bardziej odporne na zużycie i zawierają 18% niklu. Z taką samą zawartością niklu znajdziemy też progi typu "soft-hard" z mniejszą twardością. Ostanim typem są progi z zawartością 25% niklu (adamant hard) który znacznie zwiększa ich twardość jednak zachowując charakterystyczne dla progów niklowych brzmienie.

Progi SINTOMS sprzedawane są w blistrach zawierających 12 odcinków o długości 130mm i radiusie ok 7,25".

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem SINTOMS Ltd.

SPECYFIKACJA

 • Materiał : 

  12% Nickel-Sliver

 • Szerokość korony (B): 

  2,80

 • Wysokość korony (E): 

  1,40

 • Całkowita wysokość (A): 

  3,46

 • Szerokość stopki (D): 

  0,63

 • Kształt korony: 

  Standard

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...