Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Producent: SINTOMS
Realizacja zamówienia: 1 dni
30,90 PLN

SINTOMS Ltd. to producent wysokiej jakości progów do instrumentów strunowych działający od 1992 roku. W ofercie tego producenta znajdziemy również specjalistyczne narzędzia do obróbki progów. Do produkcji progów firma SINTOMS wykorzystuje różne materiały takie jak mosiądz, bronz, nickel-silver, stal nierdzewna czy nawet tytan. Wieloletnie doświadczenie i stała współpraca z wieloma lutnikami zaowocowała bardzo szeroką ofertą progów w wielu różnych kształtach i rozmiarach.

Charakterystyczną cechą progów typu Triangular Type (TT) jest minimalny kontakt struny z progiem. Progi o przekroju trójkątnym zapewniają jasne, przejrzyste brzmienie a drgająca część struny nie ma kontaktu z progiem dzięki czemu dźwięki są czystsze co najłatwiej docenić można w trakcie nagrywania.

Progi z materiału "Nickel Silver" zwanego również "German Silver" występują w 3 odmianach o różnej twardości. Stop z zawartością 12% niklu charakteryzuje się mniejszą twardością i ciepłym głębokim brzmieniem oraz lekko żółtawym odcieniem. Progi typu "extra hard" są zdecydowanie bardziej odporne na zużycie i zawierają 18% niklu. Z taką samą zawartością niklu znajdziemy też progi typu "soft-hard" z mniejszą twardością. Ostanim typem są progi z zawartością 25% niklu (adamant hard) który znacznie zwiększa ich twardość jednak zachowując charakterystyczne dla progów niklowych brzmienie.

Progi SINTOMS sprzedawane są w blistrach zawierających 12 odcinków o długości 130mm i radiusie ok 7,25".

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem SINTOMS Ltd.

SPECYFIKACJA

 • Materiał : 

  18% Nickel-Sliver

 • Szerokość korony (B): 

  2,49

 • Wysokość korony (E): 

  1,19

 • Całkowita wysokość (A): 

  2,98

 • Szerokość stopki (D): 

  0,50

 • Kształt korony: 

  Trójkątny

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...