Wczytuję dane...

ARANJUEZ

Aranjuez Strings narodził się z prostego pomysłu: gitarzyści zasługują na struny, które ujawniają prawdziwy głos ich gitary. W 1968 roku znany hiszpański lutnik Juan Orozco zaczął tworzyć struny o właściwościach tonalnych i dotykowych, dostosowanych do jego instrumentów. Obecnie szeroka gama zestawów udoskonalanych przez dziesięciolecia gwarantuje, że doświadczysz tego, co najlepsze w Twojej gitarze.

Juan Orozco, urodzony w Hiszpanii w 1937 roku, był trzecim pokoleniem rodziny lutników gitarowych. Był aktywnie zaangażowany w rozwój gitar klasycznych w latach 70-tych, współpracując z wielkimi japońskimi lutnikami, takimi jak Matsuoka, Tamura i Yairi, którzy następnie opracowywali gitary dla Tamy, Ibaneza i Arii.

W 1965 roku przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie w latach 70- i 90-tych prowadził jeden z najbardziej prestiżowych sklepów z gitarami pod adresem 156, 56th Street, naprzeciwko Carnegie Hall. Mniej więcej w tym czasie jego pasja do hiszpańskiej gitary skłoniła go do opracowania własnych strun.

Wywodząc się z bogatej tradycji hiszpańskich konstruktorów gitar i szczególnie wrażliwy na dźwięk, udoskonalił to, co nazwał najlepszymi hiszpańskimi strunami do gitary. Współpracując ze znanymi hiszpańskimi gitarzystami tamtych czasów, takimi jak Narciso Yepes, Carlos Montoya i bracia Romero, udoskonalił to, co stało się znane jako prawdziwe hiszpańskie brzmienie.

Dziś Aranjuez Strings oferuje struny, które zadowolą gitarzystów na każdym poziomie i stylu gry. Wciąż produkowane według oryginalnych receptur Juana Orozco, struny Aranjuez są produkowane według rygorystycznych standardów jakości przez mistrzów produkcji strun w Augustine Strings.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów