Wczytuję dane...

GOTOH

Firma Gotoh to jedyny japoński producent osprzętu do instrumentów strunowych. Produkcja rozpoczęła się w roku 1960 i od tej pory Gotoh jest dostawcą sprzętu do wielu producentów gitar na całym świecie. Firma jest ceniona za bardzo wysoką jakość oferowanych produktów a skupia się na wszelkich możliwych częściach metalowych do instrumentów takich jak gitary, basy, banjo, mandoliny czy ukulele.

Czytaj więcej

 

Historia firmy Gotoh zaczęła się o 10 lat wcześniej bo już od 1950 roku jej założyciel Pan Masao Gotoh zaczął produkować struny do skrzypiec i innych instrumentów. W roku 1960 firma przekształciła się i otworzyła nową fabrykę gdzie rozpoczęła produkcję różnych części i elementów do budowy instrumentów strunowych. W latach 80-tych firma Gotoh zaczyna produkcję mostków i strunociągów do gitar i basów elektrycznych. Oferta firmy stale rośnie a przez lata rozwoju i współpracy firma produkuje mostki licencjonowane przez Floyd Rose a następnie również Wilkinson.

 

W trakcie istnienia firma Gotoh wprowadziła wiele własnych rozwiązań i patentów wielokrotnie ulepszając technologię produkcji co każdorazowo skutkuje lepszą jakością oferowanych produktów. Gotoh może pochwalić się interesującymi usprawnieniami w dziedzinie kluczy i mostków do gitary i basu takimi jak specjalne powłoki Lubri-Coat czy Lubri-Plate na przekładniach, H.A.P czyli system regulacji wysokości trzpieni kluczy czy specjalnym usztywnieniem trzpieni kluczy Rock Solid co gwarantuje dodatkową stabilność stroju instrumentu.

Wszystkie najlepsze rozwiązania autorskie zostały skumulowane w serii osprzętu o oznaczeniu 510 a klucze i mostki z tej serii oferują niespotykaną jakość, trwałość i efektywność co daje firmie pozycję lidera na rynku. Doceniają to nie tylko najwięksi i uznani producenci instrumentów ale także znaczna część lutników na całym świecie.

 

Aktualnie w ofercie firmy znajdziemy wiele rozwiązań do instrumentów strunowych, głównie gitar i basów w tym takie podstawowe rzeczy jak mostki tremolo i mostki stałe do gitar i basów, klucze do gitar i basów, zaczepy paska, dociski strun, płytki gniazda, blokady strun, pudełka baterii i wiele innych. Firma Gotoh oferuje swoje produkty w wielu kolorach oraz nietypowych wykończeniach takich jak „relic”. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na serię produktów Luxury – Art.

Trevor Wilkinson to znany, brytyjski inżynier który wymyślił i zaprojektował wiele rozwiązań które usprawniają działanie gitar i basów. Najwyższej jakości produkcja w połączeniu z projektami Wilkinsona to bardzo interesująca gałąź produktów Gotoha.

 

W ostatnich latach Gotoh przoduje w szukaniu nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych co skutkuje powstanie serii osprzętu z elementami wykonanymi z tytanu lub włókna węglowego.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów