Wczytuję dane...

IBANEZ

Historia firmy Ibanez zaczęła wiele temu od japońskiej firmy Hoshino która w latach 60-tych nabyła prawa do nazwy Ibanez od hiszpańskiego producenta gitar klasycznych. Popularność marki zaczęła rosnąć mocno w latach 70- i 80-tych i od tego czasu firma Ibanez jest rozpoznawana jako jeden z trzech największych i najbardziej uznanych producentów gitar.

 

Pierwsze instrumenty marki Ibanez były w głównej mierze kopiami wzorów producentów amerykańskich. Dopiero w roku 1978 firma Ibanez zaczęła wprowadzać na rynek swoje autorskie modele które szybko zyskały uznanie wśród gitarzystów. Ten japoński producent zawsze słuchał swoich klientów więc gitary ze stajni Ibanez miały wszystko to, czego oczekiwali gitarzyści danej epoki. W ten sposób wykształciły się charakterystyczne modele i serie gitar Ibaneza z których wiele pozostaje w produkcji do dnia dzisiejszego z małymi tylko zmianami uwzględniającymi najnowsze trendy.

Dzięki sporej automatyzacji produkcji oraz powszechnie znanej dokładności Japończyków gitary Ibanez zawsze charakteryzowały się wyśmienitą jakością, dbałością o szczegóły i ciekawymi rozwiązaniami technicznymi.

 

W ofercie firmy znajdziemy bardzo szeroką gamę instrumentów takich jak gitary klasyczne, gitary akustyczne, gitary elektryczne, basy elektryczne i akustyczne a nawet banjo czy mandoliny. Znajdziemy także sporo elektroniki takiej jak efekty do gitar, wzmacniacze instrumentalne oraz części i akcesoria takie jak kable, paski, stroiki, statywy i wiele innych.

 

Firma Ibanez stworzyła najbardziej znany na świecie efekt gitarowy typu „overdrive” czyli Tube Screamer TS808 / TS9 na którym przez dziesiątki lat grali chyba wszyscy najwięksi gitarzyści a popularność tego efektu spowodowała, że jego zmodyfikowane kopie możemy dzisiaj znaleźć praktycznie u każdego innego producenta efektów. W ofercie tej firmy znalazło się też wiele innych efektów które dzisiaj uważane są za kultowe takie jak np. analogowy efekt typu „delay” Ibanez AD9.

 

Szeroka gama gitar elektrycznych z których zasłynął Ibanez zawiera takie serie jak RG, S, Artist (AR), gitary typu semi- i hollow-body AF, AS, basy z serii SR czy BTB oraz gitary akustyczne Talman, Artwood, AEG.

 

Ibanez to firma która nie boi się nowości i innowacji. Jako pierwsza firma na świecie produkowała gitary elektryczne 7-strunowe długo przed tym, zanim stały się modne. Posiadają w ofercie także instrumenty ze zmienną skalą oraz wiele innych, często wyjątkowych czy wręcz prototypowych rozwiązań.

 

Firma Ibanez od wielu lat współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami dzięki którym stale rozwija się a jednocześnie tworzy przy ich udziale wyjątkowe instrumenty które możemy później znaleźć w sklepach. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych instrumentów tego typu jest gitara elektryczna sygnowana przez Steve’a Vai’a znana jako JEM. Bardzo popularne modele gitar elektrycznych tej firmy to gitary sygnowane takimi nazwiskami jak Joe Satriani, Andy Timmons, Paul Gilbert, Kiko Loureiro, Paul Stanley ale także gitarzystów z młodszego pokolenia takich jak Jake Bowen, Tom Quayle, Martin Miller, Nita Strauss, Marco Sfogli czy JB Brubaker.Wśród gitarzystów jazzowych którzy wybrali gitary Ibanez znajdziemy takie sławy jak Pat Metheny, John Scofield czy George Benson. Basów japońskiego producenta używają między innymi Gary Willis, Mike D’Antonio czy Adam Nitti. Lista artystów którzy cenią sobie instrumenty tej firmy jest bardzo długa i ciągle rośnie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów