Wczytuję dane...

AKCESORIA GITAROWE

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ogromną ilość akcesoriów dla muzyków.

Akcesoria do gitar nie tylko ułatwiają naukę i samą grę na gitarze ale także stanowią dopełnienie kompletnego wyposażenia każdego gitarzysty. Akcesoria gitarowe to również bardzo dobry pomysł na niewielki prezent gdyż znajdziemy tu wiele drobiazgów przydatnych każdemu muzykowi.

Czytaj więcej

Akcesoria dla gitarzysty

Bardzo przydatnym jest stroik gitarowy, zwany też potocznie tunerem, dzięki któremu każdy, nawet początkujący gitarzysta z łatwością będzie mógł nastroić swój instrument. W ofercie posiadamy stroiki elektroniczne na przyczepiane do gitary na klips, stołowe oraz podłogowe. Niektóre z nich posiadają dodatkowo np. funkcję metronomu co jest bardzo przydatne w nauce

Metronomy to urządzenia które jednak przyspieszają naukę i poprawiają wyczucie rytmu. Pomino, że granie do metronomu nie należy do najłatwiejszych zalecamy korzystanie z nich od samego początku nauki.

Kapodaster to proste urządzenie dzięki któremu możemy grać i śpiewać ulubione piosenki w różnych tonacjach bez konieczności zmieniania sposobu gry co znacznie ułatwia życie, szczególnie początkującym gitarzystom. Kapodastry mogą posiadać mechanizm sprężynowy który znacznie przyspiesza ich instalację. Drugą popularną grupą są kapodastry montowane za pomocą śruby dociskającej która pozwala na wyregulowanie siły docisku kapodastra.

Kostki do gitary często znane też jako piórka gitarowe służą do wydobywania dźwięku z insmentu. Różne kształty oraz materiały dają gitarzyście możliwość wyboru i dopasowania kostek do własnego stylu i ulubionego brzmienia. Podobną rolę pełnią pazurki na palce i pazurki na kciuk które stosuje się najczęściej do gitary akustycznej czy banjo.

Slide to zazwyczaj kawałek metalowej lub szklanej rurki zakładanej na palec. Dzięki temu gitarzysta może wydobyć dźwięki przesuwając slide po strunach co daje inne brzmienie i artykulacje. Slide to technika gry często stosowana w muzyce takiej jak blues czy country.

Akcesoria do gitary

Pokrowiec do gitary lub futerał do gitary to najczęściej druga najważniejsza rzecz do nabycia po zakupie instrumentu. Miękki pokrowiec do gitary powinien posiadać szelki oraz uchwyty pozwalające na łatwy transport instrumentu i polecamy to rozwiązanie każdemu kto często przemieszcza się komunikacją miejską na lekcje czy próby. Futerał do gitary to twarda, drewniana lub wykonana z tworzywa skrzynia która świetnie chroni instrument. Nadaje się idealnie gdy przewozimy gitarę w bagażniku lub wraz z całym sprzętem. Musi być więc odporny i wytrzymały tak, aby przypadkowe uderzenia nie skończyły się połamaną gitarą. Niestety wadą tego rozwiązania jest dość duża waga więc nie polecamy futerałów w szczególności dla dzieci.

Jednym z podstawowych akcesoriów do gitary są blokowane zaczepy paska popularnie zwane „straplokami”. Dzięki tym sprytnym zaczepom zabezpieczymy swoje gitary przed przypadkowym zsunięciem się z paska i uchroni je przed uszkodzeniem.

Porządny statyw lub uchwyt gitarowy to jedna z tych rzeczy której nie powinno zabraknąć żadnemu muzykowi. Pozwala na przechowywanie instrumentu lub odstawienie, choćby na chwilkę, w sposób bezpieczny dla użytkownika ale i gitary. Statyw na gitarę przyda się w domu, w sali prób ale także i na scenie. W domowych warunkach bardzo wygodnym sposobem przechowywania gitary jest umieszczenie jej na wieszaku ściennym. Nie tylko stanowi on dobre zabezpieczenie instrumentu przed dziećmi i domowymi zwierzakami ale też wzbogaca wystrój pomieszczenia.

Dobry pasek potrafi dodać charakteru każdej gitarze. W ofercie posiadamy szeroki zakres pasków z różnych materiałów, różnej szerokości i długości od prostych, płóciennych w podstawowych kolorach przez wielobarwne z różnymi wzorami po solidne, skórzane i szerokie pasy które ułatwią nawet wielogodzinne granie.

Akcesoria uniwersalne

Kable i wtyki służą do łączenia instrumentu z efektami lub wzmacniaczem czy wzmacniacza z kolumną głośnikową. Dobry kabel do gitary to podstawowe wyposażenie każdego gitarzysty. Solidny przewód gitarowy zapewnia nie tylko dobre brzmienie, bez szumów i trzasków, ale jest też trwały i wytrzymały. Kabel gitarowy to przewód instrumentalny zakończony z obu stron wtykami typu jack ¼”. Parametry kabla zależą od wyboru wykorzystanego przewodu, wtyków oraz jakości montażu. Dobry kabel gitarowy będzie więc służył gitarzyście nawet przez wiele lat i sprawdzi się nie tylko w domu ale także na próbach i koncertach. Kabli gitarowych nie wolno wykorzystywać do łączenia wzmacniaczy z kolumnami gdyż nie są one dostosowane do przewodzenia dużych prądów. Do takich połączeń dostępne są odpowiednie kable głośnikowe.

Aby instrumenty nie traciły swoich walorów brzmieniowych i estetycznych zalecamy korzystanie ze specjalistycznych środków czyszczących i pielęgnujących do gitar. Konserwacja gitar to czynność którą powinniśmy wykonywać cyklicznie, najłatwiej podczas wymiany strun. W ofercie posiadamy dedykowane środki do czyszczenia elementów lakierowanych i nielakierowanych bezpieczne dla każdego typu wykończenia. Bardzo ważne jest aby przechowywać swój instrument w odpowiednich warunkach atmosferycznych dlatego zawsze polecamy stosowanie nawilżaczy, szczególnie do instrumentów sporej wartości. Nawilżacz do gitary nie tylko uchroni ją przed uszkodzeniami ale zapewni dobre brzmienie i zwiększy żywotność instrumentu.

Akcesoria do gitary jak i części do gitary to specjalizacja naszego sklepu mamy więc nadzieję, że znajdziecie Państwo w naszej ofercie wszystkie potrzebne Wam produkty.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów