Wczytuję dane...

SCHALLER

Schaller GMBH to niemiecka firma produkująca wysokiej jakości osprzęt do instrumentów muzycznych. Firma powstała w 1945 roku w Feucht niedaleko Nurembergii w Bawarii jako mały zakład naprawy urządzeń radiowych założony przez Helmuta Schallera. Od roku 2009 właścicielem firmy jest Dr. Lars Brunning a do tego czasu firma stała się jednym z czołowych graczy na rynku części do instrumentów.

Założyciel firmy, Pan Helmu Schaller tworzył narzędzia i naprawiał urządzenia radiowe a w poźniejszym czasie również wzmacniacze i głośniki instrumentalne. Nowa, muzyczna działalność okazała się sukcesem więc firma przeszła restrukturyzację dodając do swojej oferty produkty takie jak efekty typu echo i reverb a nazwę zmieniono na "Schaller Electronic".
W 1953 roku firma zaczęła produkcję przełączników i przetworników do gitar elektrycznych popularnej wtedy marki Framus. W krótkim czasie klientami firmy Schaller zostali tacy producenci gitar jak Hofner, Hopf i Hoyer a następnie Fender, Gibson, C.F. Martin czy Ovation. Od 1961 roku Schaller powiększał portfolio firmy dodając do niego takie produkty jak mostki, klucze czy tremolo. Firma Schaller zajmuje się też produkcją mostków marki Floyd Rose.

Do dnia dzisiejszego Schaller to jeden z najbardziej znanych i cenionych dostawców części do produkcji gitar, basów i podobnych instrumentów mający w swojej ofercie świetne produkty takie jak klucze gitarowe i basowe, strap-locki, mostki stałe i tremolo.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów