Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Producent: BOSTON
Realizacja zamówienia: 1 dni
99,00 PLN
Cena SRP 110.65 PLN

Nitrocelulozowy lakier w sprayu do instrumentów. Lakier nitroleculozowy wykorzystywany był do malowania gitar od lat 50-tych i 60-tych ze względu na dobre właściwości. Nakładany cienką warstwą pozwala na swobodny rezonans instrumentu, łatwy w naprawie a po wypolerowaniu można uzyskać piękny połysk. Jednocześnie starzenie lakieru nitrocelulozowego powoduje jego przebarwienia i pękanie co nadaje charakteru starym instrumentom który od dawna, z różnymi skutkami próbuje skopiować wielu producentów gitar.

Lakieru używać w dobrze wentylowanych, suchych pomieszczeniach bez kurzu w temperaturze nie niższej niż 15st.C. Należy dokładnie wymieszać lakier przed użyciem poprzez potrząsanie puszką. Nakładać kolejne warstwy z 10 minutowymi przerwami. Lakier uzyskuje maksymalną twardość po kilku dniach schnięcia. Po zakończeniu malowania obrócić puszkę dyszą w dół i nacisnąć do czasu aż z dyszy wydybywał się będzie tylko gaz. W ten sposób możemy przechowywać puszkę do czasu następnego użycia.

Kolor: czarny

Pojemność: 500 ml

Zaloguj się
2023-10-01 11:39:34 - Bartłomiej

Napisać w radzie, żeby pryskać tym z około 20 cm jest bardzo złą radą, no chyba że chcecie zacieki to proszę bardzo. 30-40 cm odległości może zmienić sytuację na lepsze i w tedy o wiele lepiej kryje (nawet plastik, bo się nie skrapla lakier)