Wczytuję dane...

GITARY ELEKTROAKUSTYCZNE

Gitara elektro-akustyczna to bardzo uniwersalny instrument który sprawdzi się nie tylko w domu do grania, tworzenia i nagrywania piosenek ale także na scenie czy sali prób grając solo lub z zespołem.

Czytaj więcej

 

Gitara elektroakustyczna to zwykła gitara akustyczna z dodatkowym przetwornikiem za pomocą którego możemy z łatwością podłączyć ją do nagłośnienia lub urządzeń rejestrujących. Dzięki temu w prosty sposób możemy zwiększyć głośność instrumentu co potrzebne jest występując czy to w szkole czy na większej scenie. Wbudowany przetwornik umożliwia też proste nagrywanie gitary gdy chcemy szybko zapisać nowy pomysł na piosenkę lub nagrać proste demo.

 

Co można zagrać na gitarze elektro-akustycznej?

Gitara elektroakustyczna tak samo jak gitara akustyczna sprawdzi się świetnie w wielu gatunkach muzycznych poczynając od poezji śpiewanej i lirycznych ballad przez całe spektrum muzyki rozrywkowej takiej jak rock, blues, pop a nawet metal aż do muzyki ludowej. Gitara akustyczna jest instrumentem akompaniującym ale z powodzeniem może zostać wykorzystana do występów solowych co wymaga jednak nieco wyższych umiejętności.

Wielką zaletą gitary elektroakustycznej jest łatwość z jaką możemy ją nagłośnić w warunkach koncertowych czy też na sali prób. Wbudowane w gitary preampy bardzo często posiadają również funkcję stroika dzięki któremu możemy szybko nastroić instrument.

Gitara elektro-akustyczna to świetne rozwiązanie dla kogoś kto chce pośpiewać solo lub z zespołem. Jest też ulubionym narzędziem autorów piosenek jeśli więc piszesz teksty i chcesz ułożyć do nich muzykę gitara elektro-akustyczna może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

 

Jakie są rodzaje gitar elektro-akustycznych?

Gitary elektro-akustyczne tak samo jak gitary akustyczne są dostępne w wielu kształtach jednak najczęściej posiadają dodatkowe wycięcie w pudle (cut-away) które ułatwia grę w wysokich pozycjach.  

Najbardziej popularnym kształtem jest tzw. Drednought znany też jako Western i charakteryzuje się dużym pudłem z płytkimi wcięciami w talii. Tego typu gitary zapewniają szerokie pasmo z głębokim i dźwięcznym dołem.

Gitary w kształcie Grand Auditorium jest czasem porównywany do kształtu Orchestra Model (OM) i jest nieco mniejszy od gitar typu dreadnought ale oferuje bardzo zbalansowane brzmienie z pełnym dołem, środkiem i bogatą górą pasma. Gitary tego typu często preferowane są przez osoby grające stylem „fingerstyle”.

Concert lub Auditorium to modele o zdecydowanie mniejszym pudle z wyraźnym wcięciem w talii co ułatwia grę szczególnie w pozycji siedzącej. Gitary tego typu charakteryzują się wyrównanym brzmieniem bez przewagi jakiegokolwiek pasma. Z racji mniejszego pudła często wybierane przez osoby o mniejszym wzroście.

Gitary Parlor to klasyczny kształt z XIX w. który znacznie zyskuje na popularności w ostatnich latach. Gitary te charakteryzują się małym pudłem rezonansowym które zapewniają jasne i klarowne brzmienie. Niewielkie wymiary sprawiają, że są to idealne gitary dla dzieci ale równie wyśmienicie sprawdzają się jako instrumenty podróżne. Klasyczny blues z przełomu XIX i XX wieku brzmi na tych gitarach wyjątkowo oryginalnie.

Największymi gitarami są modele typu Jumbo. W tym przypadku nazwa mówi nam wszystko. Są to modele o bardzo dużym, głębokim pudle rezonansowym które zapewnia piękne, bogate i głębokie brzmienie oraz nieco większą głośność. To wszystko sprawia, że gitary te sprawdzają się najlepiej w akompaniamencie jednak ich gabaryty mogą utrudniać grę, szczególnie niskim osobom.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów