Wczytuję dane...

Struny do charango

Charango to niewielki, tradycyjny instrument strunowy. Prawdopodobnie powstał w plemieniach  Quechua i Aymara zamieszkujących Andy w Południowej Ameryce. Do jego powstania mogli przyczynić się osadnicy z Europy i instrumenty jakie ze sobą przywieźli.

Charango rozpowrzechniło się na całym terenie Andów w takich krajach jak Boliwia, Peru, Ekwador, Chile i północno-zachodnie części Argentyny. Z czasem powstało wiele wersji i form tego instrumentu.

 

Czytaj więcej

Jak zbudowane jest charango?

Tradycyjnie charango budowało się w oparciu o skorupę pancernika która stanowiła spód pudła rezonansowego które przykrywano drewnianą płytą wierzchnią a do tego montowany był drewniany gryf. Charango to małe instrumenty o długości ok 66cm i skali 37cm. Najczęściej spotykane charango posiadają 18 progów i 10 strun zgrupowanych w 5 par. Co odróżnia charango od innych instrumentów strunowych to fakt, że wszystkie struny nastrojone są w zakresie jednej oktawy.

 

Jakich strun używa się do charango?

Tradycyjne struny do charango robione były z jelit zwierzęcych ale aktualnie najczęściej używane są instrumenty ze strunami nylonowymi lub z podobnych materiałów sztucznych.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.